67. finale Kvarnerske rivijere

0
441

Nakon polufinalnih utakmica 67. izdanja Kvarnerske rivijere poznati su sudionici finala jednog od najstarijih nogometnih turnira u Hrvatskoj.

U prvoj polufnalnoj utakmici u Rovinju susreli su se zagrebački GNK Dinamo i talijanski Udinese. Gosti su u prvom poluvremenu poveli rezultatom 1:0, a domaćini su ubrzo izjednačili rezultat. Prvo poluvrijeme bilo je uspješnije za zagrebačke dečke koji su otišli na predah s prednošću  2:1. U drugom dijelu utakmice GNK Dinamo pokazao je više i naposljetku odnio pobjedu s rezultatom 3:1 te se plasirao u 67. finale Kvarnerske rivijere.

Druga polufinalna utakmica igrala se u Kostreni između NK Rijeka i reprezentacije Albanije U17. Nogometaši Rijeke poveli su s 1:0 u sedmoj minuti utakmice, a na poluvrijeme otišli s prednošću od 2:0. Drugo poluvrijeme utakmice prošlo je bez pogodaka te je Rijeka ovom pobjedom osigurala finale turnira.

Finale i utakmica za treće mjesto Kvarnerske rivijere na rasporedu je u nedjelju 02. lipnja:

16:00 Albania U17 – Udinese (Krimeja, 3.mjesto)

18:00 NK Rijeka – GNK Dinamo (Krimeja, finale)